سئو، پادشاهی سوار بر کشتی محتوا

میزان بازدیدی که از سایت شما انجام می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. داشتن محتوای خوب یکی از این عوامل است. اما اکتفا کردن به بارگزاری محتوای خوب و جدید به تنهایی کافی نیست. هر سایتی به نسبت بازدیدی که از آن می شود رتبه ای در گوگل دارد. برای ارتقا رتبه سایت در گوگل تکنیک هایی وجود دارد که تحت عنوان سئو (SEO) شناخته می شود.

سئو چه اهمیتی دارد؟

سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engin Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

چرا ارتقا رتبه سایت در گوگل و یا سئوی سایت اهمیت دارد؟ از آنجایی که بیشترین میزان جستجو در فضای اینترنتی از طریق گوگل صورت میگیرد، این خیلی مهم است که وقتی شخصی در مورد کسب و کار شما در اینترنت جستجو کرد، سایت شما در صدر نتایج به مخاطبین نمایش داده شود.

چرا به مشورت با یک متخصص سئو نیاز داریم؟

اگر بخواهیم محیط موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ، یاهو و … را تصویرسازی کنیم، مانند کتابخانه ای هستند که کتاب های مختلفی در زمینه های متعدد در اختیار شما قرار می دهد. اگر در این کتابخانه در مورد موضوعی جستجو کنید برخی از منابع بیشتر از سایرین در دسترس هستند. از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و مشهورتر هستند و در نتیجه مراجعین بیشتری از آن ها بازدید کرده اند.

برای اینکه سایت شما از بازدید، محبوبیت، شهرت و دسترسی بیشتری برخوردار باشد نیاز به مشورت با یک متخصص سئوی سایت دارید. چون علاوه بر محتوای خوب و به روز فاکتورهایی مثل انتخاب کلمات کلیدی مناسب، بک لینک، تعامل کاربران یا نرخ کلیک، نحوه نوشتار، متاتگ، لینک داخلی، شبکه های اجتماعی و بسیاری عوامل دیگر دخیل هستند.